Milan vijon “betejën” për Europën, rikthehet Ibra

RIKTHEHET IBRA frame 396 1100x620

Milan rigjen Zlatan Ibrahimoviç në prag të takimit ndaj Spal. Gjiganti suedez ka lënë pas dëmtimin në këmbë dhe është grumbulluar për sfidën e së mërkurës ndërsa prej ditësh i është bashkuar grupit në stërvitje.

Edhe pse është ende herën për ta thënë, Milan ka dhënë sinjale rizgjimi me rikthimin e futbollit. 3 ndeshje, dy fitore, një barazim në transfertë ndaj Juventus dhe vetëm një gol i pësuar.

Rikthimi i 38-vjeçarit është padyshim një vlerë e shtuar për ndeshjet e mbetura të Milan që kërkon medoemos të përfshihet në Europa League sezonin e ardhshëm.