Zëvendëson Marcelon, Mendy shënon gol nga një pozicion i pamundur

Ferland Mendy ka shënuar një gol të pamundur në ndeshjen që Real Madrid luajti ndaj Granada.

Mbrojtësi i majtë i ekipit madrilen zhbllokoi rezultatin pasi kaloi mbrojtësin me një ndryshim ritmi të befasishëm, u fut në zonë dhe goditi fort me të majtën nga një pozicion tejet i prirët.

Asnjë shans për portierin kundërshtar, me topin që përfundoi në rrjetë.