Kupa e Shqipërisë, Tirana mposht Bylisin dhe kalon në finale

tirana 600x338

Tirana është finalistja e parë e Kupës së Shqipërisë.

Bardheblutë mposhtën 2-0 Bylisin, duke përmbysur kështu humbjen 2-1 të ndeshjes së parë në Ballsh.

Ernest Muçi dhe Erjon Hoxhallari ishin autorët e golave për ekipin e drejtuar nga Emmanuel Egbo.