Sinjale rinovimi, Ibrahimoviç në prezantimin e fanellës së Milan

MB MILAN IBRAHIMOVIC frame 103 1100x620

Milani prezantoi uniformën e re për sezonin e ardhshëm futbollistik. Përpos fanellës, e cila përfaqëson elegancën dhe madhështinë e qytetit të Milanos, lajmi më i rëndësishëm ishte prezenca e Zlatan Ibrahimoviç.

Sulmuesi suedez ishte pjesë e prezantimit përkrah emrave si Teo Fernandez, Romagnoli apo Calhanoglu.

Ky është cilësuar si një sinjal i rëndësishëm i merkatos dhe i rinovimit të 38-vjeçarit, që në këtë sezon ishte vendimtar për kuqezinjtë.