Super Ibra, Milan shënon 4 ndaj Sampdorias

ibra 1 1100x620

Vijon forma e mirë e Milanit në këtë fund të Serisë A. Kuqezinjtë fituan 4-1 në transfertë ndaj Sampdorias, duke shënuar 11 ndeshje radhazi pa humbje.

Zlatan Ibrahimovic ishte protagonisti kryesor i ndeshjes me dy gola të shënuar dhe një pasim për gol për Hakan Calhanoglu.

Golin e katërt të kuqezinjve e shënoi sulmuesi Rafael Leao.