Napoli zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit

osimeh 1100x620

Napoli ka bërë zyrtare blerjen e Victor Osimhen, futbollisti më i shtrenjtë në historinë e klubit italian.

Nigeriani u ble nga Lille për 50 milionë euro plus bonuset dhe do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare për 4,5 milionë euro në sezon.

Marrëveshja për 21-vjeçarin ishte arritur prej disa ditësh, por vetëm sot erdhi zyrtarizimi.