Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Peqin, një i vdekur, dy të plagosur

aksidentiiii 1100x620
Foto ilustruese

Një person ka ndërruar jetë, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti të rëndë të ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Policia ka bërë të ditur se automjeti tip “Suzuki”, me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç,  banues në Elbasan, është përplasur me automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi A.N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë,  i cili ishte pasagjer në automjetin “Suzuki”, si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.