Roger Federer, ndeshje speciale në tarracat e Liguria-s

Roger Federer 1100x620

Gjatë pandemisë, në krahinën e Liguria-s në Itali, Vittoria dhe Carola, u bën të famshme sepse e kalonin karantinën duke luajtur tenis në tarracat e shtëpive.

Dy vajzat që kanë idhull Roger Federer, u surprizuan nga legjenda e tenisit, me të cilin kaluan momente të paharrueshme.

Kampioni zviceran i’u bashkua lojës mbi tarracat e shtëpive, firmosi autografe dhe në fund i dhuroi vajzave abonimin veror për Akademisë e Tenisit të Rafael Nadal, një prej rivalëve të tij më të mëdhenj në fushë, me të cilin janë edhe miq të mirë.