Prezantohet Gega, Kukësi me sytë nga “CAS” për merkaton

Kontratë 1-vjeçare me objektiv kalimin e turit të parë në Europa League dhe rikthimin te titulli kampion. Skënder Gega u prezantua zyrtarisht në krye të stolit të Kukësit ndërkohë që klubi verilindor i ka dhënë siguri për ndërhyrjet në merakton, pas bllokimit nga ana e FIFA-s në muajin janar.

Shkurtaj, Abazaj dhe Krasniqi kanë mbyllur aventurën me Kukësin por Gega është i bindur se ka kontigjentin e duhur për të ardhmen edhe nëse do të ketë përgjigje negative nga gjykata zvicerane.

Eksperienca me Partizanin në Europë më ka mësuar shumë – u shpreh ndër të tjera tekniku 56-vjeçar i cili tregon se Kukësi i këtij viti është skuadër edhe më e kompletuar se të kuqtë kur u shpallën kampion.