Mesazh i fortë i Yuri Kim: Fushata për të shkaktuar konfuzion, mbështesim fuqimisht SPAK

yuri kim 1100x620

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar ashpër në Twitter në lidhje me sulmet që kanë nisur ndaj SPAK pas aksioneve të fundit të zhvilluara prej saj.

Diplomatja amerikane shprehu mbështetjen e SHBA për SPAK dhe shtoi se shpesh herë bëhet fushata për të shkaktuar konfuzion për t’i shpëtuar drejtësisë.

“Rastet e rëndësishme shpesh shoqërohen me fushata të shtrenjta për të hedhur dyshime dhe shkaktuar konfuzion, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën apo për t’i shpëtuar drejtësisë. Le ta themi qartë: Kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur, asgjë më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fuqimisht SPAK & ASP”, shkruan Kim.