U vendos, Juventus shkarkon Sarrin

sarri 1100x620

Maruizio Sarri nuk është më trajneri i Juventusit. Vendimi është marrë pak minuta më parë nga drejtuesit e ekipit që ka fituar 9 herë radhazi Serie A.

Edhe pse përflitej që eliminimi Lionit në Champions League  do t’i kushtonte vendin trajnerit të kampionëve të Italisë, tashmë vendimi i drejtuesve të Juves është i zyrtarizuar.

Official | Maurizio Sarri relieved of his duties.juve.it/DVlM30r3kfv

Posted by Juventus on Saturday, August 8, 2020

61-vjeçari e mbylli sezonin vetëm me titullin kampion ndërkohë që dështoi në Supërkupën dhe Kupën e Italisë.

Zinedine Zidane dhe Simone Inzaghi janë ndër kandidatët kryesorë për ta zëvendësues.