Mançesterit i duhet një penallti për të shkuar në gjysmëfinale të Europa League

united 1100x620

Manchester United i bashkohet Interit si gjysmëfinalistja e dytë e Europa League.

Anglezët mundën danezët e FC Copenhagen 1-0 jo pa vështirësi, madje me një penallti në minutën 94 të kohës shtesë, e realizuar nga Bruno Fernandes.

Gjatë pjesës së parë, “djajve të kuq” u ishte anuluar një gol me sistemin VAR. Britanikët  tashmë presin fituesen e sfidës midis bashkatdhetarëve të  Wolverhampton dhe Sevijës.