Champions League, Leipzig përballë Atletico për një vend në gjysmëfinale

SOT CHAMPIONS frame 669 1100x620

Leipzig dhe Atletico Madrid përballet sot në mbrëmje, për biletën e radhës së gjysmëfinaleve të Champions League.

Skuadra spanjolle ka udhëtuar drejt Lisbonës pa dy futbollistët Versaljko dhe Angel Correa, të cilët janë izoluar pas rezultuan pozitivë në testimet e fundit për Covid-19.

“Los Colconeros” mbërritën në çerefinale me jo pak meritë, teksa mundën të eliminojnë kampionët në fuqi të Liverpool.

Përballë madrilenëve do të jetë një skuadër e fortë si gjermanët e Leipzig që për të kaluar në këtë fazë, mposhtën me rezultatin e përgjithshëm 4-0, finalistët e edicionit të kaluar, anglezët e Tottenham.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 159 raste të reja me COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Shqipëri, 4 viktima në 24 orë, 362 në total
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 185 persona në spital, 15 në terapi intensive, 6 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | 52 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit, 6940 nga fillimi i epidemisë