Sekuestrohet sasia më e madhe e heroinës në Georgia

200812211633 01 heroin drug bust atlanta exlarge 169 600x338

Një burrë nga Atalanta është vëën nën akuza federale në lidhje me sasinë më të madhe të heroinës të sekuestruar në shtetin e Georgias.

Antonio DeShaën Daniels, i njohur si “Freckleface Shaën,” u arrestua pasi autoritetet ekzekutuan kontrolle në disa zona në Atlanta, ku dyshoheshin se ishin bazat e tij të shpërndarjes së drogës.

Në fund të operacionit u sekuestruan 170 kg heroinë, 10 kg kokainë, 8 kg marijuanë, 1 milion dollarë cash dhe 41 armë zjarri.

“Kjo është një sasi shumë e madhe droge. Asnjëherë gjatë karrierës sime 30 vjeçare me forcat e ligjit nuk kisha parë kaq shumë heroinë të kapur në Atlanta”, u shpreh agjenti special, Robert Murphy.

Sipas Murphy vlera e lëndës narkotike të sekuestruar nëse do të dilte në treg do të arrinte në 8.5 milionë USD.