Koronavirusi në Itali, vijon rritja e rasteve të reja, por nuk ka rritje të viktimave

hypatia h be0e3f2f5b557c02ce7daf9bcc112208 h 3bb10814b9c90f892cccac6f3c675849 1100x620

Vijon rritja e rasteve të reja me koronavirus në Itali. Sipas shifrave të publikuara nga autoritetet atje, janë 629 raste të reja të konfirmuara gjatë ditës së fundit, por fatmirësisht vetëm katër viktima. Gjithsesi numri i rasteve vijon të jetë më i larti që nga muaji qershor dhe gati 60 më shumë se një ditë më parë. Numri total i rasteve aktive është 14 406.

Gjatë ditës së fundit janë konfirmuar 764 të shëruar, ndërsa vetëm 55 persona janë në terapi intensive në të gjithë vendin.