Koronavirusi në Kosovë, 9 viktima dhe 145 raste të reja në 24 orët e fundit

Kosove koronavirus 1100x620

9 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit, raportojnë autoritetet shëndetësore atje, shifër që e çon në 390 numrin total të viktimave.

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë realizuar 451 testime dhe janë konfirmuar 145 raste të reja. Në total, 11275 raste janë konfirmuar në Kosovë, prej tyre 3924 aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 144 pacientë të shëruar, shifër që e çon në 6961 numrin total të personave që kanë kaluar tashmë Covid-19.