Kosovë, 9 vdekje dhe 162 raste të reja me COVID-19

kosove koronavirus 1100x620

Mbetet i rëndë bilanci ndaj COVID-19 në Kosovë. Autoritetet shëndetësore kanë bërë të ditur se 9 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, ndërkohë që janë 162 rastet e reja.

Të shtruarit në vend janë 161, ndërkohë që numri total i të prekurve shkon në 11.848 dhe viktimat janë 425.

Vatra kryesore mbetet Prishtina me 48 raste, e ndjekur nga Peja me 21 dhe Ferizaj me 20.