Jeta e Whitney Houston në një film

Houston 1100x620

Njeriu që i dha jetë karrierës së Whitney Houston do të sjellë historinë e jetës së saj në ekranin e madh.

Moguli i muzikës Clive Davis ka punuar për skenarin për filmin e ri bashkë me Anthony McCarten, skenaristi i filmit “Bohemian Rapsody”.

Filmi i dedikohet portretizimit të jetës dhe karrierës së këngëtares së ndjerë, e cila pas varësisë nga droga, humbi jetën në vitin 2012.