Karambol në aksin drejt Qafë Thanës, përmbyset makina dhe përfundon në dyqan

Një aksident me dinamikë dramatike ka ndodhur sot në Pogradec, në aksin rrugor drejt Qafë Thanës, ku si pasojë dy automjete janë përplasur  duke u përmbysur dhe goditur godinën e një dyqani aty pranë.

Dy automjetet, një Volkswagen “Tuareg” dhe një mjet tip Ford u përplasën në lokalitetin Memlisht, ku  Ford-i nga fuqia aksidentit u përmbys duke kaluar trafikndarësen dhe goditur një dyqan që ndodhej aty.

Vendngjarja e aksidentit

Sipas informacioneve, ende provizore, një nga drejtuesit është i lënduar.