Bilanci i koronavirusit në Kosovë, 10 viktima në 24 orët e fundit

kosove koronavirus 1100x620

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftuan se gjatë 24 orëve të fundit, 10 persona kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 111 raste të reja me Covid-19, pas 448 testimeve të kryera.

Deri më sot, numri total i personave që kanë vdekur me koronavirus në Kosovë është 467.

Ndërkohë, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve është 12 448.