E rëndë në Peqin, mbytet një fëmijë duke u larë në Shkumbin

shkumbini 1100x620

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peqin, ku një fëmijë është mbytur duke u larë në lumin Shkumbin.

Shkaku sipas hetimeve paraprake është aksidentale, dhe ka ndodhur në fshatin Kurtaj. Viktima është rreth 9 vjeç, i identifikuar me inicialet P. Ç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.