Tension, teknikë, gabime dhe “heronj”: fotot e triumfit të Bayern Munich

Finalja e djeshme e Champions League Ofroi një sfidë përmes dy ekipesh të mëdha që ofruan spektakël në Lisbonë.

Bavarezët e Bayern Munich triumfuan mbi PSG falë golit të francezit Koman, pas 90 minutave plot shpejtësi, kontraste, tension dhe pritje të “heroit” Neuer.

Bavarezët fituan kështu trofeun e tyre të gjashtë, pas një “tripletë” sezonale ku fituan edhe titullin në Bundesliga dhe Kupën e Gjermanisë.