Flavio Briatore me koronavirus, shtrohet në spital në gjendje të rëndë

briatore 600x338

Flavio Briatore, ish-shefi i skuadrës Renault në F1, është i shtruar në spital në gjendje të rëndë, i prekur nga koronavirusi.

Sipas “L’ Espresso”, 70-vjeçari ndodhet në një spital të Milanos dhe gjendja e tij nuk është aspak e mirë, edhe pse nuk është në terapi intensive.

Janë rreth 70 rastet pozitive që janë regjistruar në klubin e natës Billionarie të Porto Cervo, lokali që është në pronësi të Briatores.

Lokali u mbyll në 17 gusht pasi Briatore pati përplasje me kryekomunarin e zonës, i cili vendosi moslejimin e muzikës pas mesnatës.