Kosovë, 157 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

covid kosova 1100x620

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë kanë rezultuar 157 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që janë regjistruar 4 viktima.

Numri total i rasteve pozitive është 12 840, ndërsa ai i viktimave është 492.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 154 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 8 942 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3 406.