Rikthehet Balaj, tripletë në kupë me Sturmin

balaj sturm 1100x620

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Bekim Balaj i është rikthyer formës të tij më optimale, duke shënuar 3 gola në ndeshjen e kupës austriake.

Sturmi fitoi me rezultatin e thellë 8-0 ndaj inferiorëve të Innsbruck për të kaluar në raundin e radhës.

Shkodrani hapi serinë e golave për ekipin e tij në këtë ndeshje që në minutën e katërt për të shënuar më pas në të 28 dhe 82.

Ky tregolësh i Balaj janë dhe një sinjal i qartë për trajnerin reja për ndeshjet e radhës së Kombëtares Shqiptare.