Aksident në Korçë, bllokohet aksi nacional

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Korçë-Kapshticë.

Dy mjete, një furgon dhe një automjet, janë përplasur në fshatin Dishnicë.

Fatmirësisht, nga aksidenti ka pasur vetëm dëme materiale.