Festa kthehet në tragjedi, shembet restoranti dy katësh

139327674 15987062104341n 600x338

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar si pasojë e shëmbjes së një lokali 2-katësh në Linfen të Kinës.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e së shtunës kur dhjetëra persona ishin mbledhur për të marrë pjesë në një festë që organizohej në restorant.

Më shumë se 700 persona u përfshinë në operacionin shpëtimi mes frikës se viktima të tjera janë ende të bllokuar në rrënoja.

Shkaku i shembjes nuk dihet ende, ndërkohë që hetimet vijojnë.