Ish-lojtari i kombëtares gjermane firmos me Vllazninë

mandiangu 1100x620

Vllaznia realizon goditjen e bujshme në merkaton e verës. Pas mesnatës mes së premtes dhe të shtunës, klubi shkodran zyrtarizoi afrimin e Kristofer Mandiangu.

Sulmuesi, i cili në të kaluarën ka përfaqësuar ekipet kombëtare të moshave të Gjermanisë, firmosi kontratë për një sezon.

28-vjeçari me origjinë nga Republika Demokratike e Kongos, cilësohet një element tejet i rëndësishëm për projektin e trajnerit Tomas Bërdariç dhe është vënë menjëherë nën urdhrat e stafit teknik.