Po transportonte 5 anëtarë të një familje nga Afganistani, arrestohet 52-vjeçari në Elbasan

emigrantet 1100x620

Një tjetër person është vënë në pranga nga policia pasi është kapur në flagrancë duke transportuar emigrantë në mënyrë të paligjshme.

Policia kë bërë të ditur se në aksin rrugor Librazhd-Elbasan është arrestuar në flagrancë shtetasin F.K., 52 vjeç, banues në Korçë,  i cili po transportonte një familje me 5 pjesëtarë nga Afganistani, të cilët i kishte marrë në Korçë dhe kishte si destinacion kufirin me Kosovën.

Sipas policisë, 52-vjeçari do t’u merrte nga 200 euro për person.