Europa League, short ferri për ekipet shqiptare

5 things europa league 1100x620

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i i turit të dytë eliminator të Europa League, aty ku do të luajnë 3 skuadra shqiptare: Teuta, Kukësi dhe Laçi.

Short ferri për ekipet tona, pasi Kukësi do të ndeshet me Wolfsburg, ndërsa Teuta me Granadën.

Short pak më i lehtë për Laçin, që do të përballet me Hapoel Beer Sheva.