109 raste të reja dhe 3 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

maqedoniaa 1100x620

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1486 testime për COVID-19 dhe prej tyre 109 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin vdekjeprurës.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19, duke e çuar bilancin total të humbjeve të jetës në 609

Që nga nisja e pandemisë në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 14,871 persona të infektuar me Sars-Cov-2, rreth 12 mijë prej të cilëve janë shëruar.

  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, një person qëllon me armë në drejtim të Policisë
  • LAJMI I FUNDIT | Policia: Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy kalimtarë
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, në vendngjarje kanë mbërritur Forcat Shqiponja, pritet FNSH
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Personi vijon të qëllojë me armë, bën rezistencë
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Banesa është rrethuar nga Forcat Shqiponja
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, personi i cili po qëllon, i identifikuar si Lefter Zhidru, 71 vjeç