Messi qëndron te Barcelona: Nuk shkoj në gjyq me klubin e jetës sime

mesii 600x338

Lionel Messi do të vijojë të jetë një lojtar i Barcelonës, të paktën edhe për një sezon.

Argjentinasi e ka pohuar vendimin e tij në një intervistë të dhënë pasditen e së premtes për “Goal”.

“Kur i komunikova dëshirën time për t’u larguar gruas dhe fëmijëve të mi, ishte një dramë e madhe. E gjithë familja filloi të qante, fëmijët e mi nuk donin të largoheshin nga Barcelona, ​​as nuk donin të ndryshonin shkollën. Por unë pashë më larg dhe dua të garoj në nivelin më të lartë, të fitoj tituj, të garoj në Ligën e Kampioneve. Ju mund të fitoni ose të humbni në të, sepse është shumë e vështirë, por duhet të garoni. Të paktën të garojmë për ta fituar trofeun dhe le të mos dorëzohemi siç bëmë në Romë, Liverpul dhe Lisbonë. Humbja në Lisbonë ishte shumë e rëndë. Ne e dinim që ata ishin një kundërshtar shumë i vështirë, por nuk e mendonim se do të shkonte në atë mënyrë, duke dhënë një imazh kaq të dobët për klubin, një imazh shumë negativ. Ishte një gjendje shumë e vështirë, nuk mund të bëja asgjë. E gjithë kjo më shtyu të mendoja për atë vendim. Mendova dhe isha i sigurt që isha i lirë të largohesha, presidenti gjithmonë thoshte se në fund të sezonit mund të vendosja nëse do të qëndroja apo jo.

Por unë, kurrë nuk do të shkoja në gjyq kundër klubit të jetës sime, prandaj do të qëndroj te Barcelona”, ka thënë ndër të tjera 33-vjeçari.