Osmani pranon largimin nga LDK, kryeparlamentarja sulmon Hotin: Është arrogant

SINK OSMANI LDK HOTI frame 108 1100x620

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pranoi largimin nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe njoftoi se do të bashkëpunojë me Lëvizjen Vetëvendosje në të ardhmen.

“Natyrisht që po, përgjigja konkrete e saj është vendimi i tyre i 20 qershorit për të më përjashtuar. Aty ka përfunduar gjithçka. Ne jemi në kontakt dhe bisedojmë për tema të ndryshme të bashkëpunimit se si do të konkretizohet ky bashkëpunim në të ardhmen do t’iu njoftojnë në momentin që do të konkretizohet”, tha Osmani.

Gjithashtu lëshoi sulme të drejtpërdrejta për kryeministrin, Avdullah Hoti, si kundërpërgjigje ndaj një deklaratë të këtij të fundit, me të cilën shprehej se Osmani nuk di çfarë flet.