Pragndeshja me Lituaninë, Reja lë jashtë dy golashënuesit e Minskut

Kombetarja shqiperi bjellorusi 1100x620

Pak orë përpara nisjes së ndeshjes së dytë të Ligës së Kombeve përballë Lituanisë, trajneri Eddy Reja “çudit” me zgjedhjet e tij që do të hedhë në fushë.

Burime për A2 bëjnë me dije se tekniku italian ka lënë jashtë formacionit, dy shënuesit e golave ndaj Bjellorusisë, Cikalleshi dhe Bare. Reja ka zgjedhur që të dy ta nisin këtë ndeshje nga stoli.

Pritet që në këtë ndeshje të debutojë Laçi, ndërsa Manaj do të luajë në sulm përkrah Sadikut. Gjithashtu nga minuta e parë do të jetë dhe Odise Roshi falë formës së mirë të treguar në Minsk.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 125 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 43 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 175 persona në spital, 15 në terapi intensive, 5 në intubim