Rama: Rritje pagash për mjekët si kurrë më parë

rama parlament 1100x620

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kuvend, njoftoi se për mjekët do të ketë rritje pagash si kurrë më parë.

“Rritje pagash si asnjëherë më parë për mjekët. Duke shprehur përmes kësaj rritjeje një vlerësim dhe respekt të merituar për ta”, tha Rama.

Kryeministri shtoi se do të ketë rritje pagash edhe për mësuesit: “Po ashtu, edhe për mësuesit do të ketë rritje page, si një kategori që është e veçantë jo vetëm në kohë të zakonshme, por edhe në këtë vit që do të jetë i vështirë”.