Rritet bilanci i të dënuarve me koronavirus në burgun e Drenovës

Untitled collage 2020 09 09T104701.440 1100x620

Është rritur më tej numri i të dënuarve që janë prekur nga koronavirusi, në burgun e sigurisë së lartë, në Drenovë.

Burime për A2 bëjnë me dije se tashmë 10 të burgosur janë të infektuar me koronavirus dhe të gjithë janë raste kontakti me të infektuarit e mëparshëm.

Të dënuarit e prekur me Sars-Covid-2 janë mbi 55 vjeç dhe sipas raportimeve ata janë dërguar për t’u mbajtur në kontroll në burgun e Shën Kollit.