Dortmund kalon me lehtësi raundin e parë të kupës

dortmund 1100x620

Një fitore pa mundim ishte ajo e Borussia Dortmund në Kupën e Gjermanisë ku fitoi përballë modestëve të Duisburg me rezultatin 0-5.

Me një ekip të ristrukturuar, verdhezinjtë treguan forcën e tyre dhe se janë të gatshëm për sezonin e ri, pse jo dhe për të synuar Bundesligën këtë vit.

Trajneri Favre kishte zgjedhur të provonte dhe disa të rinj, dy prej të cilëve 17-vjeçarët Reyna dhe Bellingham që debutuan me gol. Në listën e golashënuesve të kësaj ndeshje u shënuan dhe Sancho, Hazard dhe Reus.

  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, një person qëllon me armë në drejtim të Policisë
  • LAJMI I FUNDIT | Policia: Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy kalimtarë
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, në vendngjarje kanë mbërritur Forcat Shqiponja, pritet FNSH
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Personi vijon të qëllojë me armë, bën rezistencë
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Banesa është rrethuar nga Forcat Shqiponja
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, personi i cili po qëllon, i identifikuar si Lefter Zhidru, 71 vjeç