Rama takon Erdoganin në Turqi: Folëm për sfidat e COVID-19 dhe Ballkanin Perëndimor

Rama Erdogan 1100x620

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka takuar në Marmara të Turqisë presidentin, Rexhep Taip Erdogan.

Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij…

Posted by Edi Rama on Monday, September 14, 2020

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka shpërndarë një foto nga takimi, sipas tij i përqendruar në “sfidat e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor”.