Durrës, përfshihet nga flakët zona e Kallmit

kallm 1100x620

Zona e Kallmit në Durrës është përfshirë nga flakët.

Paraprakisht, bëhet me dije se zjarri ka rënë në shkurre, duke përfshirë dhjetëra hektarë sipërfaqe, ndërsa janë angazhuar forcat zjarrfikëse të qytetit dhe ato të Portit për lokalizimin e vatrës.

Puna për fikjen e zjarrit ka nisur që në orën 01:25 dhe vazhdon ende.

Deri tani janë djegur rreth 100 hektarë pisha dhe shkurre.