Champions League/ PAOK, Dynamo Kyiv dhe Gent kualifikohen në “play off”

dinamo kiev 600x338

Champions League ka tashmë një panoramë më të qartë të skuadrave që do të luajnë në “play off”.

Kështu, PAOK-u i mbrojtësit shqiptar Enea Mihaj arriti të sigurojë biletën për fazën e fundit eliminatore të Champions. Skuadra greke mposhti me rezultatin 2-1 portugezët e Benfica.

Dynamo Kyiv është gjithashtu e kualifikuar pasi ukrainasit fituan 2-0 përballë holandezëve të Alkmaar.

Në “play off”-in e Champions League janë edhe belgët e Gent, të cilët mundën në shtëpi skuadrën austriake të Rapidit të Vienës me rezultatin 2-1. 

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 106 raste të reja në 24 orët e fundit, 2 të vdekur
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 106 raste të reja në 24 orët e fundit, 2 të vdekur
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 106 raste të reja në 24 orët e fundit, 2 të vdekur