Korçë, ndërron jetë nga koronavirusi farmacisti 85-vjeçar

vlcsnap 2020 07 19 17h49m46s684 1100x620

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 farmacisti i njohur korçar, 85-vjeçari Romi Zallemi.

Ai është prekur nga koronavirusi 20 ditë më parë.

I moshuari ka qenë i shtruar në Tiranë dhe gjendja e tij ishte e rëndë prej disa ditësh.