Denoncimi i Gazment Bardhit: Rama dhe Lleshaj po manipulojnë listat e zgjedhësve

bardhi gazment 600x338

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, është shprehur se po bëhet gati një kallëzim penal ndaj ministrit Lleshaj dhe kreut të Gjendjes Civile.

Bardhi tha se Qeveria e Edi Ramës ka nisur manipulimin e listave dhe nuk ka mashtrim të Sandër Lleshajt që ta mbulojë këtë operacion kriminal.

Sipas Bardhit, një emision investigativ ka zbuluar manipulime të Sandër Lleshajt dhe Edi Ramës. Bardhi thotë se ligji parashikon që me ndryshimin e vendbanimit, qendra e votimit ndryshon automatikisht.