Po fliste në lidhje direkte për sigurinë, kryebashkiakut i vjedhin xhupin

kryebashkiaku 1100x620

Një kryebashkiaku italian i kanë vjedhur xhaketën në një transmetim të drejtpërdrejtë, kur po fliste për rendin dhe sigurinë në zonën e tij.

Gaetano Scullino, kryebashkiak i Ventimiljas, po jepte një intervistë për televizionin lokal Primocanale, kur dikush i vodhi xhupin që ai e kishte lënë në një stol, disa metra larg vendit ku po intervistohej.

“Ma vodhën, ma morën. Do ju dërgoj faturën”, i tha kryebashkiaku gazetares që po e intervistonte.