Tenis, Serena Williams tërhiqet nga Roland Garros

serena williams 1100x620

Serena Williams është tërhequr nga Roland Garros.

Lajmin e kanë dhënë organizatorët e turneut, pak përpara nisjes së ndeshjes së tenistes amerikane ndaj Tsvetana Pironkova.

39-vjeçarja humb kështu mundësinë për të fituar “Grand Slam”-in e saj të 24-t dhe për të barazuar legjendaren Margaret Court.