Champions League, Uzuni përballë Messi-t dhe Ronaldo-s

ronaldo messi 1100x620

Është duke u hedhur në Gjenevë të Zvicrës shorti i grupeve të Champions League.

Goglat kanë vendosur në të njëjtin grup Barcelonën dhe Juventusin, duke rikthyer përballjen mes Messit dhe Ronaldos, të cilët do t’i ketë kundërshtarë në të njëjtin grup edhe Myrto Uzuni me Ferencvaros.

Bayern është në një grup me Atletico Madrid. Ndërkohë, një përballje e madhe pritet edhe mes Realit të Madridit dhe Interit, të cilët janë vendosur në një grup së bashku me Shakhtar Donetsk.

Ndeshjet e para të grupeve të këtij sezoni në Champions League do të luhen më 20 tetor.

Grupi A

1-Bayern Munchen

2-Atletico Madrid

3-Salzburg

4-Lokomotiv Moskva

Grupi B

1-Real Madrid

2-Shakhtar Donetsk

3-Inter

4-Monchengladbach

Grupi C

1-Porto

2-Manchester City

3-Olympiacos

4-Marseille

Grupi D

1-Liverpool

2-Ajax

3-Atalanta

4-Midtjylland

Grupi E

1-Sevilla

2-Chelsea

3-Krasnodar

4-Rennes

Grupi F

1-Zenit

2-Dortmund

3-Lazio

4-Club Brugge

Grupi G

1-Juventus

2-Barcelona

3-Dynamo Kyiv

4-Ferencvaros

Grupi H

1-PSG

2-Manchester United

3-Leipzig

4-Basaksehir

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit, 480 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 288 raste në 24 orët e fundit, 19445 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 51 të shëruar në 24 orët e fundit, 10705 në total