Shkrumbohet nga zjarri BMW-ja në Qafë Thanë

Një mjet tip BMW X5 është përfshirë nga flakë në ecje e sipër në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec.

Automjeti dyshohet të ketë pësuar një defekt teknik dhe për këtë arsye më pas ka marrë flakë.

Fatmirësisht drejtuesi dhe pasagjerët kanë dalë në kohë dhe nuk kanë marrë lëndime, por makina pothuajse është shkatërruar plotësisht nga flakët, pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikësve.