Zjarr në Vlorë, era favorizon flakët

1 11 1100x620

Një zjarr ka përfshirë, fshatin Dukat i Ri në qytetin bregdetar të Vlorës.

Për shkak të erës së fortë, flakët po përhapën me shpejtësi duke shkrumbuar sipërfaqet kryesisht me shkurre.

Aktualisht, zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.