Cavani gjen shtëpinë e re

fut5 600x338
6. Edinson Cavani (qendërsulmues)

Edison Cavani ka ende për t’i dhënë futbollit dhe tashmë ka gjetur dhe ekipin e ri ku do të vijojë karrierën e tij të suksesshme.

Mediat italiane shkruajnë se uruguajani ka arritur një marrëveshje dy vjeçare me Manchester United ku do të shkojë me parametra zero.

Sulmuesi do të lerë nesër Parisin në drejtim të Manchester, ku do të kryejë dhe vizitat mjekësore dhe më pas të hënën do të bëhet dhe prezantimi.