Koronavirusi në Kosovë, asnjë viktimë dhe 56 raste të reja në 24 orët e fundit

koronavirusi ne kosove 1 1100x620

Kosova ka regjistruar 56 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërkohë që nuk është shënuar asnjë viktimë.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije gjithashtu se janë shëruar 69 persona.

Numri total i rasteve pozitive është 15 814 raste, ndërsa ai i viktimave totale është 630.