Goditja në orët e fundit të merkatos, Chiesa zyrtarisht i Juventusit

chiesa visite mediche juve firenze 1200x675 1 1100x620

Federico Chiesa është zyrtarisht një lojtar i Juventusit. Lajmin  e ka botuar vetë faqja zyrtare e Ligës së  Serie A. Sulmuesi, që deri më tani ka luajtur te Fiorentina, zhvilloi vizitat mjekësore në një klinikë të Firences, për të qenë afër grumbullimit të Kombëtares Italiane, në Coverciano.

Në dalje nga vizita, nuk munguan disa britma zhgënjimi nga tifozë të ish-ekipit, që shihnin në sulmuesin një simbol i ekipit të tyre.  

Chiesa do të kalojë te Juve me formulën e huazimit dyvjeçar, ku do të paguhen 10 milionë euro dhe me një mundësi blerjeje duke shtuar 40 milionë të tjerë, plus disa bonuse sipas objektivave të arritura nga kampionët në fuqi.